Nekvalitný spánok spojené s bolesťami celého tela sa bohužiaľ stali bežnou súčasťou našich životov. Mnohí si už myslia, že je to normálne a v poriadku, no rozhodne to tak nie je. Každý by ma vedieť, že ranné prebúdzanie bez bolestí je úplne normálne a mal by ho zažívať každý bez rozdielu. Ako to však zabezpečiť? Keďže je spánok dôležitou súčasťou našej existencie a venujeme mu približne jednu tretinu nášho života, mali by sme si dobre rozmyslieť na čom budeme spávať. Základom pre kvalitný spánok je hlavne dobrý matrac, ktorý je schválený zdravotníkmi a odborníkmi na spánok.

bolest chrbta

Vďaka veľkému rozsahu trhu máme na výber kvalitného matracu hneď niekoľko značiek. Jednou z nich je aj SEGUM, kde nájdete tie najkvalitnejšie a najlacnejšie matrace Segum. Existuje viacero typov matracov a je len na vás, ktorý si vyberiete. Najpopulárnejšie druhy sú taštičkové, penové, pružinové matrace či matrace so špeciálnou pamäťovou penou. Každý má svoje výhody, no všetky sadnú každému používateľovi. Keďže každý sme iní a naše potreby sú individuálne, existujú matrace s rôznou tvrdosťou. Najtvrdšie sa označujú značkou H5, zatiaľ čo tie najmäkšie H1. Ak chcete zvoliť stredne mäkký matrac, vyberte si ten s označením H3.

biela postel

Matrace sa líšia aj nosnosťou, ktorú poskytujú, preto sa pred kúpou nezabudnite zamerať aj na tento faktor. Líšia sa okrem toho aj záručnou dobou, pričom minimálna záruka je u každého produktu dva roky. Niektoré však poskytujú vyššiu záručnú dobu, napríklad aj desať rokov. Výber však závisí len od vás, vašich preferencií a finančných možností.

Rozhodne vám ale odporúčame investovať do matracov, ak nemáte dobrý spánkový režim a bolí vás často chrbát. Ide o investíciu do vášho zdravia, ktorá nikdy nie je na škodu. Preto neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky ten správny matrac pre vás.