K vôbec základným a doporučeným zložkám efektívneho chudnutia sa od nepamäti radí pravidelný pohyb a cvičenie. Samozrejme tiež vhodná úprava jedálneho lístka, ale diéta bude podstatne efektívnejšia, ak k nej pripojíme už zmienené pohybové aktivity.
Tu však nastáva ten bod, ktorý mnohých ľudí odradí tým, že na tieto činnosti vraj „nemajú čas“, „nemajú peniaze“ a nosia v hlave „iné starosti“. Je to síce každého osobná vec, no je dosť možné, že každý z týchto argumentov má riešenie. A to v podstate takmer pre každého, len je dôležité nebáť sa a chcieť.

Fit žena, bicykel, pláž.jpg

Ako je to teda s cvičením, diétou, finančnou otázkou a časom?
Pod cvičením si predsa nemusíme predstaviť pravidelnú (a platenú) návštevu fitness centier, posilňovní, športových hál, atď, ale úplne bude stačiť, ak vybehneme von, dáme si minimálne hodinovú prechádzku, prípadne beh. Vítanou situáciou tiež je, ak máte bicykel či viete plávať. Rozhodne neuškodí ani turistika či len dlhšia prechádzka po prírode (kľudne v blízkom okolí).
V prípade zdravého, respektíve diétneho stravovania sa takisto odporúča vyhýbať sa fastfoodom a rôznym zbytočným maškrtkám, pričom je lepšie nakúpiť si konkrétne potraviny a niečo si uvariť doma. V konečnom dôsledku bude naše stravovanie efektívnejšie a zdravšie, pričom nie je pravidlom, že tieto prípravy spoločne s varením musia zaberať veľa času.

Bežec na moste, príprava na beh.jpg

Taký Wrap so zeleninou a šampiňónami je hotový za pár minút, je účinný pri diétnom jedálničku a vyzerá veľmi chutne.
Možno si tiež robíte ťažkú hlavu z toho, či celá „neskutočne náročná snaha“ bude stáť nakoniec zato. Neviem, neviete, kto vie,… každopádne treba nabrať chuť a ak chcete, do daného cieľa sa pustiť. Veď to robíte predovšetkým a len sami pre seba a nikto nad vami nebude stáť s bičom. Vždy je lepšie začať a skúsiť to, než len premýšľať, uvažovať a vopred hádzať flintu do žita.