Matcha čaj v rôznych formách je extrémne jednoduchý na prípravu. Vyskúšajte naše recepty a rozhodne osloví aj vás. Latte je nápoj pre skutočných milovníkov kávy, pričom si ho často radi vychutnávame s rozličnými príchuťami – kokosovou, čokoládovou, vanilkovou … Ale matcha príchuť celú chuť kávy posunie do úplne inej roviny ! Z 200 ml mlieka, 50 ml vody a 2-3 g matcha čaju vykúzlite nápoj, za ktorý sa nemusíte hanbiť ani v prestížnej kaviarni. Dôležitá je príprava: najprv pripraviť matcha zmes z prášku a vody ohriatej na 70 stupňov Celzia. Dokonalé rozmiešanie docielite najlepšie pomocou bambusovej metličky.

matcha kava

Do zmesi nalejte napenené mlieko, pripravíte ho mechanicky alebo ručne. Nápoj najlepšie vynikne vo vysokom sklenom pohári, kde možno vidieť aj krásne utvorenú penu. Matcha čaj v klasickej verzii máte rýchlo vytvorený prostredníctvom bambusovej metličky, ručného šľahača alebo v rámci studených nápojov aj shaker. Pomer surovín si môžete upraviť a dopĺňať podľa svojho uváženia, odporúčame napríklad mlieko, javorový sirup, rôzne príchute či osladiť medom. Samozrejme, je možné aj pripraviť studený kokteil vylepšený rôznymi ovocnými džúsmi, zaujímavé je napríklad spojenie s ananásovým džúsom či šťavou z citróna.

matcha zmrzlina

Aj ranné smoothie môže vyniknúť vďaka matcha prášku, a čo tak originálna chuť chleba či pečiva? Sladká chuť zmrzliny a dezertov je s matcha práškom ešte príjemnejšia a bohatšia. Skvelé na matcha je jeho variabilita a nespočetné možnosti prípravy, podľa nálady a chuti. Už len zabezpečiť si kvalitné balenie a to docielite práve s nami a TOTAL VITAL, firme, ktorej na kvalite záleží. Tajomstvo úspechu spočíva v čerstvosti, dostupnosti, precíznosti prípravy, v BIO produktoch a dodania za TOP CENU. Nechajte to na nás a poďte si vychutnať úžasnú kávičku alebo osviežujúci letný nápoj s MATCHA príchuťou! Príprava matcha čaju je skvelou voľbou.