Odplaviť sa niekam preč a nepočúvať žiadne ďalšie hrozivé správy. Neustále, každým dňom pribúdajú ďalšie novinky. Už sa nám to pomaly ani nechce sledovať. Len by sme sa chceli zavrieť doma a prečkať tú strašnú situáciu. Ale čo by ani doma by to nebolo v pohode. Najradšej by sme sa zbalili s celou rodinou a odplavili sa niekam preč. Na nejakej pekne lodi by ste sa plavili do neznáma. Žiadne správy by sa vás netýkali a boli ste len na šírom mori. Všetko potrebné by ste si zbalili so sebou a prečkali by ste túto celosvetovú epidémiu tam na šírom mori ako Noe na korábe. Potom by ste sa vrátili, keby nákaza pominula.

dawn-3361172_1920

Je to vôbec možné? No, ak vlastníte loď, tak nič nie je nemožné. Môžete sa ísť plaviť na more a ostať tam dokedy chcete. Budete síce izolovaní od sveta, ale keď po ničom inom viac netúžite, tak to je možno tá správna cesta, ktorou by ste sa mali uberať. Keď budete odchádzať, nezabudnite si so sebou zobrať aj menic napatia. Ten sa vám zíde v prípade, že sa budete predsa len po čase chcieť spojiť s okolitým svetom tak, aby ste chytili elektrickú energiu. Menič napätia mení napätie zvyčajne z 12v na 230v alebo 220v a to sa vám na vašej lodi isto zíde. Môžete si cezeň nabiť svoj telefón alebo notebook, keď to už budete potrebovať. Pre istotu, samozrejme.

dead-battery-1623377_1280

Už len tá predstava by bol raj na zemi. Nie vždy je to všetko také jednoduché, tak nás obyčajných ľudí nechajte o tom aspoň snívať, kým vy to možno môžete aj uskutočniť. Odplaviť sa od všetkých problémov a neriešiť nič viac, než len správny kurz plavenia. Nevnímať žiadne negatívne správy, ktoré sa šíria ako pandémia, žiadne pochybnosti a strachy iných ľudí. Byť ďaleko od všetkého, čo by vám mohlo uškodiť. Byť so svojou rodinou a venovať jej sto percentnú starostlivosť a svoj čas, ktorý sa nikdy nevráti. Naozaj raj na zemi. Teda na mori.