Ak už ste sa rozhodli pre kúpu nového matraca a vašim kritériom pri jeho výbere nie je iba najnižšia cena, ale čo najvyššia kvalita, tak sa najskôr budete rozhodovať medzi taštičkovým a penovým matracom. No a z tejto dvojice vo vašom výbere sa mnohí rozhodnú pre penový matrac, pretože v porovnaní s taštičkovými matracmi sú tie penové cenovo dostupnejšie a ponúkajú mnoho rôznych možností kombinácií viacerých penových vrstiev.

Existuje niekoľko druhov pien, ktoré sa používajú na výrobu penových matracov. A z nich je studená pena takým zlatým štandardom vyššej triedy, ktorý má celý rad výnimočných vlastností. Ak ste už niekedy kupovali aj sedacie súpravy, tak možno viete, že tie najkvalitnejšie majú vo svojom vnútri práve studenú penu.

posteľ

Studena pena, niekedy nazývaná aj HR pena, sa dokáže veľmi prispôsobovať tvaru nášho tela, no nie je mäkka ako lacnejšia PUR pena a svoj tvar si drží veľmi dlhú dobu. Preto kúpou matraca zo studenej peny Segum.sk získate kvalitný ortopedický matrac za rozumné peniaze. Okre toho dokáže studená pena aj veľmi spoľahlivo regulovať telesnú teplotu, takže v lete vás bude ochladzovať a v zime naopak, zohrievať.

Práve studená pena dokázala to, o čo sa výrobcovia matracov snažili už celé roky. Je veľmi pružná, no ale zároveň aj veľmi stála, vracia sa po záťaži okamžite do svojej pôvodnej polohy, čo je základom každého kvalitného matraca. Dokonca aj po rokoch nenastávajú zmeny tvaru alebo zmeny tvrdosti tohto materiálu. U lacnejších predchodcov často vznikali rôzne mäkké vyležané miesta, čo sa u studenej peny nestáva.

spánok

Vo všeobecnosti sú penové veľmi málo odvetrávané, preto nie sú vhodné pre alergikov. Nahromadená vlhkosť v matraci prispieva k rozmnožovaniu rôznych alergénov, ktoré spôsobujú celý rad zdravotných problémov. A práve tento problém v značnej miere rieši studená pena, ktorá dokáže vďaka svojej štruktúre materiálu rýchlejšie odvetrávanie v porovnaní s ostatnými penovými matracmi.