Spoločnosť Ryanair sa od budúceho roku rozhodla zatvoriť svoju základňu roku rozhodla zatvoriť svoju základňu na medzinárodnom letisku Faro v južnom Portugalsku so stratou najmenej 120 pracovných miest. Združené posádok SNPVAC, ktoré vyhlásilo štrajk na 21. Až 25. Augusta, uviedlo v stredu.
Rozpočtová letecká spoločnosť informovala úniu, že rozhodnutie o zatvorení základne, ktorá prevádzkuje 10 lietadiel v lete, bolo súčasťou širších plánovaných škrtov označených širších plánovaných škrtov označených minulý týždeň kvôli slabším príjmom, uzemneniu Boeningu 737 MAX a obavám o Brexit, uviedol riaditeľ Fernanda SNPVAC Gandra.Lietadlo FedEx..jpg
Načasovanie „sa zdá byť prinajmenšom čudné, pretože prichádza do niekoľkých dní od nášho vyhlásenia štrajku v Portugalsku a keďže spoločnosť hovorí zamestnancom, počet cestujúcich vzrástol v júli od minulého roka o 9 percent“, uviedol Gandra.
„Pozeráme sa na túto záležitosť a zhromažďujeme údaje, aby sme zistili, či by to mohla byť odveta za štrajk,“ uviedol Gandra.
Letisko Faro slúži porugalskému regiónu Algarve, ktorý je obľúbený medzi turistami, najmä z Británie.letecká společnost.jpg
Hovorca spoločnosti Ryanair, ktorého kontaktuje organizácie Reuters, by nezatvrdil ani nepopieral uzavretie zmluvy, uviedol však, ako už bolo oznámené, že „niekoľko základní organizácie Ryanair bude túto zimu znížených alebo uzavretých“, najmä v dôsledku oneskoreného dodania až 30 lietadiel Boening 737 MAX.
„Tieto konzultácie sa v súčasnosti uskutočňujú s našimi ľuďmi na postihnutých základniach. Nebudú ovplyvnené žiadne trasy, pretože budú obsluhované letmi z iných základní od novembra, keď sa začína zimný program.“
Únia SNPVAC 1.augusta uviedla, že jej členovia budú štrajkovať päť dní od 21.augusta po tom, čo firma odmietla splniť protokol podpísaný v novembri minulého roka, ktorý podľa nej zahŕňa platenú dovolenku, 22 dní ročnej dovolenky za rok a plné dodržiavanie.