Keď sme sa chystali maľovať, chcel som potešiť priateľku a kúpil som farbu sám. Do obývačky tmavozelenú, do kuchyne takú tyrkysovú a do spálne červenú. Hovoril som si, že to môže byť také, no viete, erotické. Keď to však zbadala moja partnerka, skoro odpadla. Ona sa celkovo venuje takým dizajnovým vychytávkam, ale i tomu, ako domácnosť zariadiť tak, aby sa v nej človeku dobre žilo. Veľmi rýchlo (musím povedať, že až príliš rýchlo) mi všetko vysvetlila. Pr červenej sa nám vraj nebude dobre spať.červené ruže.jpg

Zabudol som povedať, že ja som nielenže kúpil farby, ale byt aj vymaľoval, kým bola moja partnerka na víkende u rodičov. Rázne som odmietal jej teóriu. Ona nakoniec rezignovala a spálňa ostala červená. Musí povedať, že toto bol jeden z tých momentov, ktoré ma stále presviedčajú, že ženy treba počúvať. Pamätám si to ako dnes, keď sme v čerstvo vymaľovanej spálni prvú noc. Najprv som nemohol zaspať a v noci som sa zobudil dvakrát. Bol som skalopevne presvedčený, že je to len nejaká podvedomá hovadina. Opakovalo sa to ešte tri noci a potom som si to nejako prestal všímať. Nemôžem ale poprieť, že som sa počas dňa cítil naozaj unavený.
modrá voda.jpg
Nemám žiaden rukolapný dôkaz, či išlo naozaj o červenú farbu. O farbách som si však niečo prečítal aj ja a červená, by v spálni naozaj nemala prevládať. Omnoho vhodnejšie sú napríklad rôzne tóny zelenej, modrej alebo hnedej farby. Červená je veľmi agresívna, dynamická a rozptyľujúca. Áno, je pravdou, že je aj symbolom erotiky, no nesmiete zabudnúť na to, že v spálni musíte hlavne spať. Sexuálne radovánky si môžete užiť aj v kuchyni, spánok však nie. Pri maľovaní, sa teda naozaj držte trošku pri zemi. Použite farbu modrú, tá upokojuje alebo spomínanú zelenú, ktorá napomáha koncentrácii. Absolútne nevhodnú sú aj farby žltá a oranžová. Žltá je príliš energická a oranžová zas kombinácia červenej a žltej.