Máme tu rok 2019 ale ešte stále čo nieje na papieri to neplatí. Nehovoríme teraz o byrokracií na úradoch, toľko času zasa nemáme. Ale čas od času každý potrebuje vytlačiť nejaký dokument alebo sa mu zachce skrášliť si izbu obrázkom na stenu. Je síce už skôr výnimkou aby ste preto museli ísť do špecializovanej predajne, pretože dnes je možné si nechať vytlačiť dokument alebo aj spomínaný obrázok v každom lepšom papiernictve. No na druhej strane pri dnešných cenách nieje problém si nejakú mašinu zadovážiť na doma.Tlač farebného obrázku.png

Atramentová tlačiareň. Najlacnejším riešením sa preto javí klasická atramentová tlačiareň. Pokiaľ sa bavíme o cene tak najlacnejšie modely sa pohybuje okolo 30€ pričom splní čo sľúbi. Napriek tomu nemôžete čakať zázrak hoci by sa zdalo že kvalita ta rýchlosť tlače je dostačujúca. Musíte brať do úvahy aj ďalšie prevádzkové náklady ako výmena kaziet s farbou. A preto najlacnejšie riešenie nemusí byť práve to najlepšia. Nehovoriac o tom že keď sa pokazí, na opravu rovno zabudnite, neoplatí sa.
Tlačiareň, detail na panel.jpg

Multifunkčná atramentová tlačiareňje na prvý pohľad na tom o čosi lepšie. Aj tu sa cena pri niektorých modeloch pohybuje na hranici 30€. No za viac funkcií pokiaľ chcete skutočnú kvalitu zaplatíte viac a preto na 30 eurové modely rovno zabudnite ak to myslíte vážne. Keďže sa tu už bavíme o multifunkčnom zariadení tak je zrejme že okrem tlače dokumentov zvládne aj iné. Funkcia ako skenovanie a kopírovanie dokumentov jej preto nieje cudzie. Rýchlosť a kvalita už potom závisí len od vašej peňaženky. No aj tu ako v predchádzajúcom prípade sa jedná o atramentovú verziu s kazetovými náplňami a tak pokiaľ potrebujete tlačiť dokumenty viac ako len raz za čas aby nezaschla farba jej prevádzka vás nemusí vyjsť práve lacno.


Multifunkčná laserová tlačiareň je ideálnym riešením ak potrebujete tlačiť dokumenty o čosi častejšie. Tu alke dajte pozor na to že ešte stále sa dá zakúpiť aj čiernobiela laserová tlačiareň. Tá býva o čosi lacnejšia, ale čiernobiela? A v dnešnej dobe? Na to rovno zabudnite. Každopádne cena takéhoto sa pohybuje od 100€ a viac. Výhodou už ale je že okrem toho že sa jedná o multifunkčné zariadenie, teda tlač, kopírovanie a skenovanie. Tak aj prevádzka je o čosi ekonomickejšia. Keďže toner nezaschne, a tak nemusíte tlačiť len preto aby ste neprišli o celú dávku farby.