Pokazila sa vám elektrina? Viem, elektrina sa nekazí, teda kazí, ale nepoužíva sa na to tento výraz. Takže, ak vám elektrina nebude šľapať tak, ako by mala, je potrebné ju opraviť. Komu však volať? To závisí od konkrétnej situácie.
Iskriaci kábel

Volajte elektrárne !

Viem, pre niektorých sa toto bude zdať ako veľmi zbytočná rada, no verte mi, je skutočne dobrá. Ak zistíte, že vám v dome nejde elektrina, najprv zavolajte elektrárne, respektíve vášho dodávateľa elektriny. Teraz sa asi chytáte za hlavu. Viem, ja by som sa asi tiež chytala, no nám sa raz napríklad stala taká vec, že nám elektrina nešla len v dvoch miestnostiach.

Automaticky sme to pripisovali nejakej poruche na našej strane. Keď prišiel pán z elektrikárskej firmy, povedal, že problém je v dodávateľovi. Ani ja sama tomu do dnešného dňa nerozumie, dokonca aj ľudia z elektrární sa tvárili dosť divne, no skutočne bol problém u nich. Takže, najprv vždy zavolajte elektrárne. Nič to nestojí, zaberie vám to pár minút a budete mať istotu, že nie je problém práve tu.

Kedy volať elektrikára

Odstraňovanie porúch elektroinštalácie Inektra, ktoré sú takpovediac na vašej strane, si musíte zabezpečiť sami, a to ako som už povedala, prostredníctvom elektrikárskej firmy. Ak sa vám niečo pokazí, to si proste musíte opraviť vy na vlastné náklady.Muž montuje kábel v rozvodnej skrinke

Pozor, rozdiel je vtedy, ak byt alebo dom nevlastníte a ste v ňom iba v podnájme. Vtedy tieto veci má na starosti majiteľ, nie nájomca. Konkrétny postup je však na vašej dohode. Od známych viem, že sa to väčšinou rieši tak, že vy si poriešite všetko potrebné a majiteľ to potom preplatí. To však asi platí len vtedy, keď máte dobré vzťahy.

Ak je dom alebo byt vás, samozrejme, že tieto veci za vás nebude riešiť nikto iný. Proste si musíte zavolať uja elektrikára a za všetko si pekne zaplatiť. Čo by som vám však skutočne dobre radila, nikdy si poruchy na elektrine nenechávajte odstraňovať kamarátom, ktorý sa do „do toho vyzná“. Pečiatka je pečiatka a tú proste potrebujete mať.