Nutričná hodnota mlieka je taká známa, že ho ľudia na celom svete zaraďujú medzi základné zložky svojej stravy. Ak ho zaradíte medzi vašu každodennú stravu, môže vám to pomôcť, pretože vaša strava sa následne obohatí o dôležité vitamíny a zároveň sa stane vyváženou. Mlieko je teda ideálnym zdrojom živín, ako je vitamín A, B12, D, vápnik, uhľohydráty, fosfor, selén, horčík, bielkoviny, zinok a riboflavín. Väčšina kalorického obsahu v ňom pochádza z prírodných cukrov, ktoré sa v ňom nachádzajú. bandaska mlékaTieto sú nevyhnutné pre celkové fungovanie a zdravie tela. Pozrime sa viac na dôležitý vplyv mlieka a jeho výrobkov na naše zdravie!
Zdravé kosti. To je jedna z výhod, ktorú pitie mlieka má. Ako sme už uviedli vyššie, mlieko je bohaté na vápnik, ktorý je nevyhnutný pre rast a správny vývoj silnej kostnej štruktúry. Poruche kostí, ako je osteoporóza, sa dá predchádzať pri významnom dennom príjme mlieka. Deti zbavené kravského mlieka majú pri poranení zvýšenú šancu trpieť zlomeninami kostí a ich doba hojenia bude podstatne vyššia. Je dôležité mať preto stabilný príjem vápnika.
Ďalšou výhodou je starostlivosť o zuby. Podpora detí a mládeže, aby pili mlieko, im poskytne zdravé a silné zuby, pretože chráni povrch skloviny pred kyslými látkami. Mlieko je tiež vhodným zdrojom energie.pudink
Tiež, ak sa pije v kombinácii s medom, môže byť vhodným prostriedkom na nerušený a dlhý spánok. Táto kombinácia totiž pred spaním pôsobí ako balzam na dušu. Upokojuje a človek po nej takmer okamžite zaspí. Takže ak máte problémy s nespavosťou, mlieko s medom je liek! Alebo ak ste zachrípnutý alebo vás bolí hrdlo. Stačí pohár denne a hrdlo sa vám za pár dní upokojí a vylieči. Tento recept používali aj staré mamy, čo tak ho vyskúšať tiež?
Okrem toho je zdravé konzumovať tvrdé a mäkké syry, jogurty, zakysanku a podobne. Samozrejme, všetko v prijateľnom množstve. Ak má niekto intoleranciu, dnes už existuje množstvo jedál a nápojov, ktoré neobsahujú laktózu. Vhodným príkladom je napríklad sójové alebo mandľové mlieko. Stačí si skutočne len vybrať!