Ak nemáte čo robiť, nudíte sa, vonku je pľušť a nechce sa vám do žiadnej mentálne náročnejšej činnosti, zahrajte sa so slovami. Na výber sú státisíce možností. Stačí trocha fantázie a k dispozícii strýko Gúgl. Jedným z veľmi vhodných kandidátov je slovo sendvič, prevzaté z angličtiny – sandwich. Kedysi sme robili desiate, lepeňáky, kanapky, teraz robíme sendviče. Pritom ani nevieme, že z Londýna do Lepeňáku, pardon, Sendviču, pardon, Sandwichu, je 130 km.

Sendvičový panel 1.jpg

Do mesta, v ktorom vášnivý kartár gróf John Montag tak nechcel od kartárskeho stolíka odchádzať, až si dával nosiť jedlo v podobe krajcov chleba, navzájom „odizolovaných“ nejakým tým maslom, šunkou a podobnými delikatesami. Div divúci, tak vznikol aj náš sendvič a stovky verzí receptov na sendvičové pochúťky, množstvo možností použitia stavebných sendvičových prvkov a konštrukcií, sendvičové pece, sendvičový lízing a dokonca, sendviče nájdeme aj vo filmoch pre dospelých, ale to už zachádzame priďaleko. Aj stavebné sendvičové panely taloa.sk nepriamo „pochádzajú“ z kartárskej vášne sendvičského grófa /alebo sandwichového ?/. Vonku je pľušť, zima, dážď, vlhko, ale vnútri, za sendvičovcým panelom príjemne teplo. Namiesto chleba je v ňom použitý vonkajší plechový obklad a namiesto masla a slaniny vnútorné tepelnoizolačné jadro. To znamená, že nie je jedlý, ale chladu a vlhkuvzdorný, zvukoizolačný a v stavebníctve preto veľmi výhodný.

Sendvičový panel 2.jpg

Používa sa na steny, aj strechy. Nie ako nosný, konštrukčný prvok, ale ako krycí materiál. Funkciu sendvičovej slaniny v ňom plní polystyrén, minerálna vlna, alebo polyuretán. Dramaticky urýchľuje a zlacňuje výstavbu. Pripomína hračku lego. Príde veľké vozidlo, žeriav, kvalifikovaní technici a skladačka – skladová hala, logistické centrum, kancelárska budova, športový objekt, obchodné centrum, ap., je o chvíľu postavená. Kto chce mať rýchlo postavený a nie príliš drahý rodinný dom, tiež si príde v tejto sendvičovej dobe na svoje… Stačí sa obrátiť na taloa.sk.