Tento článok by som začal slovami, „moje milované elektróny“.Dlhé roky som jazdil na starom aute, kde by mi takáto doplnok ani len nenapadlo riešiť. Je asi logické, že človek nebude míňať stovky eur za elektróny na auto, ktoré by malo asi nižšiu hodnotu. Pred troma rokmi sa mi však pošťastilo, podaril sa mi vybaviť lízing a už jazdím na svojom novom tátošovi. Asi po roku jazdenia som na aute môjho dobrého kamaráta zbadal elektróny, ktoré mi naozaj padli do oka.
Čierny hliníkový disk pred bielym pozadím.jpg
Okrem toho, že som túto vychytávku vždy vnímal ako nejaká výstrelok, na mňa mnoho modelov pôsobilo viac než gýčovo. Elektróny, ktoré som zbadal na aute známeho, však boli z nej kategórie. Boli matnej čiernej farby a pôsobili veľmi elegantne. Preto som nad nimi začal premýšľať aj ja. Pred tým, ako som si tie svoje definitívne vybral a kúpil, som trošku googlil. Vďaka tomu som sa dozvedel, že elektróny nie sú len štýlovým doplnkom automobilov, ale spĺňajú aj svoju praktickú stránku.

Asi vám nemusím hovoriť, že hliník patrí k veľmi kvalitným a odolným materiálom, ktoré majú navyše i dlhú životnosť. Hliníkové disky teda vaše kolesá na aute aj spevnia, či má vplyv na kvalitu jazdy. Po roku ich užívania vám môžem zodpovedne povedať, že je to pravda.

Možno je to len môj subjektívny pocit, no auto na ceste drží omnoho lepšie. Rozdiel pociťujem hlavne v zime, keď sú vozovky klzké a pokryté snehom. V súvislosti s tým musím povedať i to, že pneumatiky sa opotrebúvajú omnoho pomalšie. Ja sa na hliníkové disky jednoducho nemôžem sťažovať a musím uznať, že vyššia investícia sa oplatila.Model čierneho auta so zlatými hliníkovými diskami.jpg

Plusom je nepochybne i to, že auto vyzerá celkovo lepšie. Ani ja nepatrím k ľuďom, ktorí by si dali veľmi záležať na tom, ako ich automobil pôsobí na ostatných, no keď niečo môže vyzerať lepšie, tak prečo tomu nepomôcť, že? Posledná rada, ak sa pre hliníkové disky rozhodnete, kupujte naozaj kvalitné. Lacné sa absolútne neoplatia.