O tom že politici zrejme nežijú s nami na jednej planéte je pri niektorých ich návrhoch nemožné nepochybovať. Čas od času sa ale nájde politická strana ktorá dokáže príjemne prekvapiť tým že nej nevypadne ďalší škandál. Ale dalo by sa povedať celkom rozumný návrh. V tomto prípade si na svoje prídu najme motoristi pretože jedna z politických strán sa rozhodla uľahčiť život práve im. A tak vám prinášané zopár návrhov ktoré si pre nás motoristov vymysleli múdre hlavy tam hore.
Auto pred stodolou.jpg

Koniec nálepkám STK a EK
Kontrolu technického stavu vozidla ako aj emisie ktoré vyprodukuje je na Slovensku povinné kontrolovať pravidelne každé 2 roky. Preto je na zamyslenie, prečo v digitálnej dobe v akej sa v súčasnosti nachádzame. Je povinnosť lepiť nálepky o vykonaní kontroly na čelné sklo. Polícia si vie platnosť STK a EK overiť online v ich databáze a my vodiči, by sme tak vedeli ušetriť aj 6€. Jediný kto by na tom stratil je firma ktorá nálepky vyrába. A tak nám neostáva nič iné ako dať palec hore za dobrý nápad.

Dosť bolo kamier
Kamery na staniciach STK spôsobili iba výdavky staniciam technickej kontroly. Kto bol na kontrole vozidla a nemal všetko ako mal ten viem o čom je reč. A zbytočne sa tu budeme oháňať tabuľkami že koľko vrakov už nejazdí po cestách. Ľudia museli akurát siahnuť hlbšie do kapsy. Veď viete, je to na kamere. Nehovoriac o tom že sa tu bavíme o narušení súkromia zamestnancov. A všetci si ešte pamätajú aké halo bolo s GDPR a ochrane súkromia.Starý automobil.jpg

EVČ už nemá byť naviazané na auto
Na Slovensku je samozrejmosťou platiť všade a za všetko. A tak nikoho neprekvapí že evidenčné číslo vozidla je naviazané na vozidlo a nie na jeho majiteľa. V tomto prípade ale ostáva rozum stáť prečo je ešte stále tomu tak. No do úvahy pripadá iba jedno. Pre niekoho je to výhodný biznis a bez boja sa nevzdá. Našťastie aj tu svitá na lepšie časy a je tak dosť možné že si už pri prepise automobilu nebudeme musieť kupovať nové EVČ.