Vzťah dvoch ľudí je zo začiatku vždy nádherný. Dvojica sa navzájom poznáva a všetko je zrazu nové a čarovné. Zamilovanosť v priemere trvá vo vzťahu dva roky. Po tomto období, kedy zaľúbenci nosia ružové okuliare a chcene aj nechcene prehliadajú niektoré veci, prichádza čas, kedy už nechceme nič prehliadať. Môže prísť tá skutočná časť vzťahu, kedy sa už nikto nemusí na nič hrať, ale môžu sa s touto fázou vynoriť aj predtým prehliadané problémy.žiadosť o ruku.jpg
Nie je jednoduché nájsť správny čas na dospelé rozhodnutia. Vzťahové záležitosti nie je dobré uponáhľať, ale prílišné čakanie im taktiež môže viac uškodiť. Kedy je správny čas na spoločné bývanie, či manželstvo?
Univerzálny časový interval v medziľudských vzťahoch neexistuje. Každý potrebuje iný čas, aby sa s určitosťou rozhodol, či so svojím terajším partnerom vidí spoločnú budúcnosť. Nie je dobré veľký životný krok ako je svadba uponáhľať. Samozrejme, je aj v tomto prípade možnosť rozvodu, no nie je to ideálnym riešením pri prvých problémoch. Preto by sme do manželstva mali vstupovať s pocitom, že tento vzťah vydrží a budeme zaň bojovať dokiaľ to len bude možné.
Vo vzťahu však netreba zbytočne otáľať. Množstvo párov sa rozíde práve z toho dôvodu, že jeden z partnerov nie je pripravený na spoločný život a ten druhý sa toho nevie dočkať. Už na začiatku je preto dobré povedať si navzájom, kde svoj život vidíte za pár rokov. Nemusíte si po pár týždňoch randenia byť istý, že váš priateľ bude budúcim otcom vašich detí. Je však dobré vedieť, kam chcete, aby sa uberal váš život a akú rolu v ňom bude hrať iná osoba.novomanželia.jpg
Láska je veľmi nevyspytateľná a dokáže roztopiť aj to najľadovejšie srdce. Nikto vám nepovie, kedy stretnete svoju polovičku ani to, či ju vôbec niekedy nájdete. Jedno by však každý mal mať v pamäti. Ak vám je s niekým naozaj dobre a vidíte sa v tejto chvíli s ním aj za pár rokov, možno by ste mali zariskovať a posunúť váš vzťah do spoločného života v manželstve. Môže sa stať, že to budete raz ľutovať, ale určite viac budete ľutovať, ak premrháte šancu čase, kedy ste o ňom boli presvedčení.