Cesty sú preplnené množstvom áut rôznych typov, značiek a veľkostí. A stále ich pribúda. Najmä posledné mesiace sa Slováci zbavujú svojich starších modelov a vymieňajú ich za nové neojazdené typy. Dôvodom je najmä sprísnená emisná kontrola, ktorou staršie ročníky už ťažšie prechádzajú, ale aj prichádzajúca ekonomická kríza, ktorá má aspoň jednu pozitívnu stránku a tou sú práve klesajúce ceny motorových vozidiel. Preto si rozmyslite, či kúpite jazdené auto cez inzerát alebo sa obrátite na autorizovaného predajcu, ktorý vám vie ponúknuť vozidlo na splátky za výhodných podmienok. Ako to funguje u predajcov?nové auto.jpg

Možnosť výberu Ak ste rozhodnutý pre určitú značku stačí navštíviť predajcu. Vybrať si môžete medzi úplne novým, predvádzacím, skladovým alebo jazdeným vozidlom. Nájdete tu aj niekoľko ročné autá vo výbornom stave. Najobľúbenejšie sú predvádzačky. Modely, ktoré sú prvé roky používané na testovacie jazdy a najazdené majú niekoľko kilometrov. Ceny sú omnoho nižšie ako pri práve vyrobenom kuse a nestráca na kvalite.
škoda fabia.jpg
Podmienky Pri takomto spôsobe kúpy však musíte rátať s niekoľkými podmienkami. Prvou je pravidelný servis u autorizovaných výrobcov. Je drahší ako v bežných autodielňach, ale vždy viete, že máte všetko vymenené a funkčné. Ak sa rozhodnete navštevovať vlastného mechanika, musíte rátať, že strácate záruku. Pokiaľ však svoje auto chcete po nejakom čase predať, autorizovaný servis je len výhodou. Najčastejším spôsobom platby je úver, alebo financovanie na štvrtiny. Tým, že vozidlo beriete cez banku, na dobu splácania musíte mať okrem povinného zmluvného poistenia uzatvorenú tiež havarijnú poistku, vďaka ktorej budú krytý. Ak sa však zamyslíte akú hodnotu má váš nový štvorkolesový kamarát, platiť vyššie poistenie sa určite oplatí a pri prípadnej nehode sa nemusíte obávať o prípadné platenie.