Mnoho z nás si praje stretnúť lásku, ktorá ho opantá, vytvárať si s tým druhým vzácne okamihy, stratiť sa v objatí svojej polovičky. Ak patríte medzi šťastlivcov, ktorí svojho anjela už objavili, nikdy nezabúdajte na jedno – láska je láskou vtedy keď dáva.
Aj keď si možno myslíte, že to robíte, nemusí to tak byť. V dnešnej dobe veľa ľudí čaká, že ak pre toho druhého niečo spraví (navarí večeru, zapáli sviečky, kúpi malý darček), ten druhý mu to „na oplátku“ vráti. O tom však skutočná láska nie je. Bohužiaľ.chvíle spolu.jpg
Láska je o obetovaní sa tomu druhému.O darovaní seba. O darovaní svojho času. Je o tom, že ak svoju lásku prekvapíte a potešíte, robíte to nezištne. Nič za to neočakávate. Zahreje Vás hrejivý pocit na duši, že ste tomu druhému vykúzlili na perách úsmev. Oči sa mu zaleskli a zažiarili šťastím a Vám takisto, pretože viete, ako veľa ste dokázali. Opäť ste utvrdili Vašu lásku, ktorá sa Vám za takéto drobné okamihy poďakuje.
Začiatky každého vzťahu sú nádherné, chce sa Vám skákať od obrovského šťastia, ktoré Vás stretlo. Dôležité preto je, aby ste sa aj po prvých mesiacoch zamilovanosti, ľúbili stále rovnako. Aby ste si pri každej príležitosti pripomínali a hovorili, ako sa ľúbite navzájom. Čaro skutočne dobrého a pevného vzťahu spočíva v tom, že aj po rokoch cítite tie „motýle v bruchu“. Mnoho párov o to za kratší alebo dlhší čas príde. Prečo? Pretože brali toho druhého ako samozrejmosť, vzťah zovšednel, každý deň vyzeral rovnako. A to je chyba.láska v zime.jpg
Ak viete, že človek, ktorý vedľa Vás zaspáva je tým pravým, vynaložte všetku silu na to, aby ste si ho udržali. Prekvapte ho voňavou večerou, romantickou prechádzkou, bláznivými chvíľami. Každou takouto chvíľou Váš vzťah utužujete. Skúste si predstaviť lásku ako lano. Každou spoločnou chvíľou sa na lane vytvorí jeden malý uzlík. Spravte si čo najviac spoločných uzlíkov a Vaše lano už nepretrhne nič a nikto.