Každému je jasné, že vzťahy sú súčasťou nášho života. Je jedno, či ide o tie partnerské, rodinné, vzťahy s priateľmi alebo tie, ktoré prežívame na pracovisku. V každom z nich môžu niekedy nastať problémy. Avšak, v tomto článku by sme sa predovšetkým chceli venovať práve tým, ktoré sa týkajú dvoch partnerov. Aj v takomto vzťahu sa totiž stretávame s dobrými chvíľami, ale niekedy nastanú opäť tie zlé a je len na nás, či sa problémom dokážeme postaviť čelom alebo radšej utečieme.zamilovaný párik.jpg
V našom záujme je teda hlavne to, aby ste od vzniknutých problémov neutekali, ale snažili sa ich riešiť. Aj tým totiž dokážete zlepšiť svoj vzťah. Tak teda poďme na to!

  1. Dôvera alebo strach?Čo z toho si vyberiete? Rozhodne by ste sa mali naučiť veriť svojmu partnerovi. Isteže, žiarlivosť je na mieste, ale určite by ste to s ňou v žiadnom prípade nemali preháňať. Týmto spôsobom si totiž sami môžete ohroziť fungujúci vzťah.
  2. Utečte pred prichádzajúcou zúrivosťou! Ak nastane nejaký konflikt, je dôležité, aby ste si ho medzi sebou vyriešili. ALE v žiadnom prípade nezabúdajte na to, že krik a hádka nič nerieši. Ak sa vám zdá, že o chvíľu vybuchnete a dáte prednosť nenávisti pred láskou, ktorú k svojmu milovanému cítite, radšej opustite miestnosť. Nemá zmysel riešiť veci za horúca. Nechajte si radšej všetko prejsť mysľou, pretože tento spôsob je určite lepší.

muž a žena v horách.jpg

  1. Namiesto klamstva si vyberte pravdu! Na tomto výroku je mnoho pravdy. Vždy hrajte s čistým štítom a nesnažte sa ľudí klamať. Určite sa nebojte a vyjadrujte svoje pocity. Ak sa vám niečo nepáči, povedzte to! No platí to aj opačne. Ak ste s niečím spokojná, nehanbite sa a hovorte o tom. Jedine takýmto spôsobom môžete pokračovať ďalej, silnejší a lepší.
  2. Sústreďte sa na ľudí, ktorí vám pomáhajú! A čo to vlastne znamená? Vysvetlenie je veľmi jednoduché. Nevyhľadávajte ľudí, ktorí vám ubližujú, ale choďte za tými, ktorí vás milujú celým svojim srdcom a chcú vám pomôcť v každej situácií. Vyhnite sa tým, ktorí na vás chcú útočiť a pokúste sa vymazať ich zo svojho života.