Na svete je mnoho druhov lásky, každá je iná, no každá sa vyznačuje spoločným pocitom. Láska nie je len medzi ženou a mužom, medzi ľuďmi. Láska je dar, ktorý nás napĺňa aj v spolužití s domácim zvieratkom.
Psík alebo mačka, hlodavec, či exotické zviera? Od detstva je známe, že sme chceli doma niečo chovať. V minulosti to bolo nepísaným pravidlom, doma sa choval dobytok – ľudia sa so zvieratami od nedávna zbližovali a navzájom sa rešpektovali. Pri chove hospodárskych zvierat sa preukázal lepší zdravotný stav. Ich produkty majú svoje čaro, medzi ktoré ani zďaleka nepatrí iba chutnosť. srdce z kvetín.jpgObsahujú mnoho liečivých účinkov, takže si vlastne od nich berieme to dobré, a preto im to treba aj nejako oplácať. V dnešných dňoch poľnohospodárstvo upadá a na trh sa dostáva skôr technika. Priemysel síce škodí životnému prostrediu a tak aj zvieratám, no človek uvidel peniaze a vymenil ťažkú manuálnu prácu za prácu strojov.
Láska k zvieratám sa postupne stráca. Je to smutné, no je to tak. Existujú však ľudia, ktorí zvieratá bezhranične milujú a dali by im aj modré z neba. Pokorní dobráci si ešte stále doma chovajú aspoň to máličko. Okrem hospodárskej zveri sa však starajú aj o tú divú, respektíve poľovnú zver. Iní ľudia, ktorí si nemôžu dovoliť rozsiahly chov pomôžu psíkovi dostať sa z útulku. šťastné dievčatko.jpgZvieratá totiž potrebujú cítiť našu lásku a neboja sa ju opätovať. Pes dokáže človeku priniesť do života toľko spomienok radosti a najmä dokázať svoju nekonečnú lojalitu a vernosť, že naň majiteľ nikdy nezabudne. Mali by sme si preto začať viacej vážiť zvieratá, viacej im dokazovať, že nie sme pre nich iba hrozbou, ale že sa v nás skrýva aj trošku ľudskosti. Týranie zvierat je predsa ohavný čin, ktorý by sa mal trestať rovnomerne ako pri ľuďoch. Rozum by nás mal pri takých veciach odhovárať. Láska medzi zvieraťom a psom totiž dokáže byť takisto silná ako medzi ľuďmi – je to veľmi silné puto, ktoré si cenia obidve strany bez akýchkoľvek klamstiev, či podvodov.