Svadba – jeden nádherný deň v dvoch rodinách, ktoré sa spoja. Spoja sa prostredníctvom dvoch mladších, či starších ľudí, ktorí sa majú nadovšetko radi. Až tak, že sú ochotní prežiť spolu celý svoj život v láske, v zdraví, aj v chorobe a vo všetkom, čo ich postretne. Nebude to vždy ľahké, ale oni o tom vedia a veria, že spolu to všetko zvládnu.
No, láska by nemala končiť svadbou – práve tam by mala ešte len začínať. Je to začiatok niečoho nového, krásneho, na čo sa mladý pár veľmi teší. Po prvých rokoch však začína láska upadať a do vášho vzťahu prichádza stereotyp. To sa týka takmer každého vzťahu, bez výnimiek. O lásku sa treba teda dostatočne postarať, aby nezvädla a aby ste si navzájom robili radosť až do konca života. Pre niekoho možno dlho, pre niekoho príliš krátko.pár na pláži.jpg

Ako obnovovať lásku?

  1. Jednoduché a malé pozornosti vám spravia hneď krajší deň.

Kedy naposledy ste svojmu partnerovi len tak napísali smsku? Alebo list? Nikdy? Tak prečo to nevyskúšať. Skúste mu pripraviť desiatu alebo obed a vložiť doňho milý odkaz, ktorý nájde až v robote. Alebo mu dajte milé odkazy hocikde do tašky a keď ich vytiahne v robote tak sa poteší.

  1. Pekné a pochvalné slová

Povzbudiť a pochváliť človeka a hlavne toho vášho milovaného partnera by mala byť samozrejmosť. Mnoho ľudí na to však časom – keď príde do vzťahu stereotyp – zabúda. To je veľká chyba. Hocijaký človek potrebuje milé slovo, pohladenie a povzbudenie do života.pár dôchodcov.jpg

  1. Výlet

Keď sa človek dostane do kolotoču povinností so stavbou alebo prerábaním domu, tak nemá toľko času ako predtým. A už vôbec nemyslí na to, že by sa išiel niekam prechádzať alebo výletovať. No, občas si treba dopriať aj oddych. Po dlhotrvajúcej práci je to priam ako vykúpenie, že si zresetujete hlavu a prídete aj na iné myšlienky.
A ja vám prajem všetko len to najlepšie na vašej spoločnej ceste životom. Nech je minimálne tak krásna ako váš svadobný deň.