Poznáte to – jedného dňa vám v hlave skrsne nápad, pri ktorom si poviete, že ho určite niekedy zrealizujete. Ale prečo by ten deň nemohol nastať práve teraz? Čo vám vlastne bráni v rekonštrukcii vášho bytu? Nebojte sa a pustite sa do toho už dnes! Veď predsa nič nie je také zložité, ako by sa na prvý pohľad možno mohlo zdať.
Avšak, aj v tomto prípade by ste si mali dávať pozor na zopár jednoduchých vecí. Ak na všetko dohliadnete, určite si poviete, že rozhodnutie pre prestavbu bolo jedno z najlepších vo vašom živote.kuchyňa spojená s obývačkou.jpg
Určite je veľmi dôležité, aby ste si svoju prestavbu do detailov premysleli a zvážili všetky pre aj proti. Tento krok je dôležitý najmä z toho dôvodu, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam a komplikáciám, ktoré by vás mohli počas prestavby zaskočiť a nepríjemne prekvapiť. Takáto prestavba sa totiž môže razom zmeniť na hotovú nočnú moru a to nechce nikto.
Počas rekonštrukcie bytu sa ľudia často rozhodnú pre zbúranie jednotlivých priečok v byte. Ak aj vy plánujete niečo podobné, mali by ste spozornieť. V bytoch sú totiž niektoré steny, ktoré sú považované za nosné. Ak takúto stenu zbúrate, problémy sa nemusia dostaviť hneď, ale po čase môže dôjsť k narušeniu celej statiky. Môžete spozorovať rôzne trhliny a poškodenia a v tých horších prípadoch dokonca môže dôjsť aj k zbúraniu.dievča pri otvorenom okne.jpg
Problémy môžu nastať aj pri obyčajnej výmene okien. Asi najväčšie komplikácie môže spôsobiť iba obyčajná voda. Stačí, ak teplota vonku klesne pod nulu a problém je na svete. Na spodnej časti skla sa začne zrážať para a novovzniknuté kvapky začnú stekať dole pod okno. Výsledkom je zničená omietka a a ak takýto problém pretrváva, môžu sa objaviť aj nepríjemné plesne, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie. V takomto prípade je riešenie jednoduchšie, než si myslíte. Stačí, ak miestnosť začnete intenzívne vetrať a okná budete ohrievať. Taktiež je dobré, ak si odpozorujete vlhkosť, ktorá by v miestnosti nemala presiahnuť viac ako päťdesiat percent.
Pri vašej vysnívanej rekonštrukcii vám želáme veľa síl, úspechov a v neposlednom rade by sme vám chceli zaželať, aby ste všetky svoje plány dotiahli do úspešného konca.