Jana Eyrová
Je jedno, ktorú z filmových adaptácií si vyberiete, na konci vám zaručene vypadne minimálne pár sĺz. Krásny príbeh skromnej Jany dostane každú ženu. Toto milé dievča to od začiatku svojej životnej cesty nemá ľahké, no nikdy sa nevzdáva. Z jej tváre ide pokoj, pokora a neskutočná dobrota. A ako to už býva, aj jej pomotá hlavu navonok nepríjemný a arogantný bohatý muž. Pán Rochester to na sebe nedá poznať, ale Jana ho očarí už pri prvom rozhovore. Ako sa spoznávajú, Jana odhaľuje jeho vnútro a pomalými krôčikmi sa do seba zaľúbia. A síce ich rozdelí chyba, zapríčinená práve pánom Rochesterom, po kratšom odlúčení Jana znova nájde cestu ku svojej osudovej láske.ľúbostný list.jpg
Pokánie
Ktorá láska je najsilnejšia? Tá, ktorá nikdy neskončí, je nesmrteľná práve vďaka tomu, že sa jej účastníci musia navždy rozlúčiť, alebo tá, ktorej zamilovaní sú spolu až do smrti, ale pomaly sa z nej vytrácajú najkrajšie emócie a nemusí skončiť v tom najlepšom? V tomto filme vo vojnovom prostredí si hlavné postavy vyskúšali prvú možnosť. Samozrejme, nechcene, ako asi každý takýto prípad. Nanešťastie, Robbie a Cecilia sa ani len nerozlúčia, a to len vďaka Ceciliinej sestre. Práve ona si chce ich lásku uctiť tým, že v budúcnosti napíše knihu, kde sa ich osudy znova spoja do jedného. Čo si však spisovateľka domyslela, to sa už čitateľ medzi riadkami nedočíta.
Dánske dievča
Film sa začína ako obyčajný príbeh dvoch milujúcich sa ľudí, ktorí sú bezstarostní, šťastní, žijúci z neutíchajúcej lásky. Všetko sa otočí po jednoduchej prosbe manželky – stoj ako model pre môj obraz, no musíš si dať ženské šaty. Okrem pózovania Gerda Einarovu novú rolu predstaví na verejnosti. Einarovi sa jeho ženská stránka natoľko zapáči, že už viac nechce byť mužom. Prezliekať sa za ženu a nechať sa s úškrnom nazývať Lily mu však nestačí. Chce viac. Chce sa ňou stať. Plnohodnotnou a milovanou mužom. Krásny skutočný príbeh o prvom mužovi, ktorý podstúpil nebezpečnú operáciu na opačné pohlavie a o láske jeho ženy, ktorá pri ňom stála až dokonca.lístok do kina.jpg
Tulipánová horúčka
Zakázané ovocie chutí najlepšie. Preto sú zakázané lásky tak príťažlivé. To pochopia i mladá Sophia, vydatá za staršieho muža a mladý maliar, ktorý nevie odolať kráse, ktorú má zvečniť na plátne. Ako to už chodí pri niečom, čo nemôžeme, jedine vďaka klamstvám môžu objavovať svoje duše a telá. Aby mohli byť spolu i na dlhšie, ako len na pár ukradnutých bozkov a dotykov, musia poskladať nebezpečný plán, ktorý ich konečne spojí naveky.
Kráľova priazeň
Príbeh Henricha VIII. a jeho láske, ktorú rozdával každej žene, na ktorú si ukázal. A ktoré to budú teraz? Anna a Mary Boleynové. Mary o kráľa záujem nemá, narozdiel od jej pánovi oddanej sestry. No panovník si už vybral a ako budúcu matku jeho syna si odvádza Mary. Tá je spočiatku voči rozhodnutiu, ku ktorému nemohla vyniesť žiadne námietky, nespokojná, no časom sa do kráľa zaľúbi. Keď mu však neporodí syna, Anna má znova šancu. Chytí sa jej najlepšie ako vie a jej zapísanie sa do histórie začína.