Poďme preskúmať niekoľko problémov a pochopiť jednoduché spôsoby, ako sa vysporiadať s možnými problémami vo vzťahoch so svojim súrodencom.
Hektický životný štýl
Ako dospelí vediete často konzumný životný štýl. Práce, vzťahy s vašimi blízkymi a ďalšie zodpovednosti často prichádzajú do cesty. Možno ste workoholik, čo vedie k tomu, že sa sotva stretnete s najbližšími. Jediným spôsobom, ako to vyriešiť, je pochopenie, že vzťahy potrebujú fungovať, a po druhé, je nevyhnutné, aby ste si našli čas na svojho súrodenca. Plánujte! Zavolajte im a naplánujte si večeru alebo zábavné aktivity, ako je napríklad pozeranie filmu. Dajte im vedieť, že ste o nich premýšľali, a stretnutie by vás urobilo šťastnými.sestry.jpg
Život v rôznych mestách
Život v rôznych mestách môže byť skutočnou priepasťou. Zavolajte im aspoň dvakrát alebo trikrát týždenne, aby ste sa im ohlásili. Určite sa odplatia. Ak to tak nie je, neznepokojujte sa. Buďte väčším človekom a dajte im vedieť, že sa snažíte, aby to fungovalo, a bolo by fantastické, keby to robili tiež. Ak ste obaja v rovnakom meste, naplánujte si spoločné trávenie víkendu alebo dňa. Život oddelene môže byť ťažký, ale trochu úsilia by mohlo len oživiť kamarátstvo.
Nezhody pri výbere života
Citlivé otázky, ako je rodová identita, výber vzťahov a ďalšie, môžu vytvoriť rozpor medzi súrodencami. Jeden nemusí súhlasiť so životnými rozhodnutiami druhého, ktoré by mohli vytvárať vzdialenosť. Ako sa s tým vysporiadate? Kľúčom je najprv zistiť, prečo máte problém. Je to taký veľký problém, že sa necháte unášať ďalej od svojho člena rodiny? Preskúmajte, prečo sa tak cítite. Napríklad, ak je váš súrodenec gay, máte nad tým skutočne kontrolu? Kľúčom je porozumenie.sourozenci.jpg
Ste rôzne osobnosti
Zrážka osobnosti môže určite spustiť vzdialenosť. Myslíte si, že nemáte nič spoločné, a preto stretnutie spolu nie je skvelý nápad. Mýlite sa. Byť polárnymi protikladmi nemusí byť dôvodom na to, aby sme sa nevídavali. Jediným spôsobom, ako na tom môžete pracovať, je otvorenie sa preferenciám druhého. Nie, nenavrhujeme ísť skočiť z lietadla, ak sa bojíte výšok, namiesto toho dosiahnite strednú cestu. Vyskúšajte niečo nové so svojím súrodencom, o ktoré majú obe strany záujem. Diskutujte, plánujte a stretnite sa! Pokiaľ ide o stret názorov, buďte trpezliví. Ak nerozumiete jeho spôsobu myslenia, nehádajte sa.