Život by pri dospievaní by nebol taký zaujímavý, ak by ste nemali priateľov, ktorí by vám mohli zdieľať svoje hlúpe zločiny alebo zdieľať svoje obľúbené sladkosti. Ako plynie čas, máme tendenciu unášať sa od našich detských priateľov z rôznych dôvodov – kariéra, presídlenie, dospelosť, rodina atď. Priatelia sa niekedy stávajú spomienkami, ktoré uprostred niečoho dôležitého vyvolávajú úsmev mimo kontextu.
Občas však dostávame príležitosti na oživenie starých priateľstiev, ale po počiatočnom kontakte by úsilie mohlo klesnúť. Tu je návod, ako obnoviť toto puto a zostať priateľmi navždy doslova.sourozenci.jpg
Oslovte ho/ju správnym spôsobom
Nájdite spoločného priateľa, s ktorým ste obaja v kontakte. Pomôže to preklenúť priepasť. Môžete požiadať priateľa, aby vás spojil cez telefón, Whatsapp alebo Facebook. Ak sa vám to nezdá byť možné, skúste vyhľadať priateľa online na bežných platformách sociálnych médií. Keď ho budete sledovať, pošlite náhodnú správu alebo e-mail. Počkajte, kým odpovie. Môže sa stať, že sa nebude chcieť znova spojiť. Nech už je rozhodnutie akékoľvek, prejavte úctu.
Nebuďte dotieraví
Je fajn byť vytrvalý, čo znamená, že po istej časovej medzere môžete znova poslať správu. Nepokúšajte sa však bombardovať ho správami alebo e-mailami. Ak váš priateľ neodpovedá, neponáhľajte sa.
Naplánujte si krátke prvé stretnutie
Váš priateľ sa od poslednej chvíle, keď ste ho videli, výrazne zmenil. Prvé stretnutie nemusí byť také, ako ste si mysleli. Nikdy nečakajte, že sa k nemu priblížite tak, ako ste boli pôvodne. Aby ste sa vyhli dlhým nepríjemným tichom, pokúste sa udržať prvé stretnutie krátke. Stretnite sa na káve alebo obede v rušnej reštaurácii.objetí.jpg
Spomínajte na staré časy
Hovorte o dobrej dobe, ktorú ste obaja spolu strávili. Prejdite sa spolu starými fotografiami alebo navštívte tie isté miesta, na ktorých ste boli ako deti. Pomôže vám to obom obnoviť kamarátstvo, ktoré ste kedysi zdieľali.
Pokračujte po prvom stretnutí s pevnými plánmi
Ak si uvedomíte, že by sa vaše priateľstvo mohlo oživiť, nestrácajte čas premýšľaním o tom, čo robiť ďalej. Pripravte si plány a pokúste sa ich dohnať. Ale držte sa svojich plánov. Ak nie ste voľní v deň, keď ste sa sľúbili, namiesto obeda sa stretnite pri káve, nezrušte ju. Ak to musíte zrušiť, navrhnite iný dátum. Neustále odmietanie príležitostí môže pokaziť šance na oživenie priateľstva.