The Last of Us
Hra ocenená od Game Awards za najočakavanejšiu hru roka. Príbeh zasadený do postapokalytického prostredia. V dobe kedy sa medzi ludmi vyskytne šíraci sa vírus ktorý mení ludí. V tomto deje sa nachádzajú naši hlavný hrdinovia. Už po prvej časti The Last of Us, vznikol velký boom. Joel ktorý prišiel o dcéru. Ellie ktorá sa pretĺka svetom. Hra z roku 2013 ktorá vyšla 14.júna s ratingom 97% od hráčov sa stala za posledné roky klasikou. Hráčov si získala prepracovaná hudba, drsný ale milujúci Joel a drzá ale domov hladajúca Ellie. playstation 4 a gamepad.jpg

V druhej časti sa môžeme tešiť na novú Ellie. 19 ročnú slečnu ktorá už nieje to malé dievča. Bude nás čakať ovla viacej prepracovaná grafika. Meniaca sa ale príbuzná hudba ktorá nám bude pripomínať časy s Joellom. Od vydania prvého trailera pred dvomi rokmi sa objavilo vela spekulácií. Vela nezhôd od hráčov čo sa týka Elliinej orientácie ku ženám a chýbajúci Joell v traileri. Joel nás sprevádzal ako dospelý človek, otec ktorý netvorí pokrvné puto ale emocionálne. Naša hlavná hrdinka pôsobi tvrdšie, vyspelejšie. Nie však tak veselo ako pri starých časoch. Herný systém nám tiež dost priniesol. Prechod medzi cutscénov a bojom je takmer nevidieť. Prvú epizódu nás sprevádzala túžba ochrániť našu „dcéru“. Zabíjanie bolo nevyhnutné. Tento krát nás bude pohánať pomsta ktorá je zahalená dejom. Hra však nebude mať multiplayer. Výjde budúci rok niekedy okolo Októbra.
minecraft dedinka.jpg
Minecraft Dungons & Minecraft Earth
Na livestreame vývojári predstavili vela. Včeli, nové terčové bloky, detailnejšie skiny, emotikony pre hráčov. Minecraft Earth hru pre ios a andorid ktorá vám minecraft prevedie do reality. Spolu v týme s priatelmi môžete stavať. Alebo sa len sám zabávať a majniť. Tak isto predstavili Minecraft Dungeons. Fantasy adventúra, RPG Multiplayer z pohladu 3 osoby. V hre budete môcť mať 4 členný tým ktorý sa bude zameriavať na oslobodovanie villigerov (vidiečanov). Herný systém je sprevádzaný krásnou grafikou, príšerami. V hre si budete môcť nakombinovať svoju postavu. Healer, lukostrelec, mág, bojovník. Vaša postava bude môcť mať luk a šíp, brnenie, úžasné magické strely, meč. Bojovať budete proti príšerám ako creepovia, pavúky.Hra výjde v roku 2020. Určite je hra perfektná pokial ste fanúšikom alebo máte radi indie hry a bavilo vás doteraz majniť, stavať.