Páči sa vám atmosféra prímorských miest a hlavne zariadenie takýchto bytov? Aj keď žijete na sídlisku v Bratislave, môžete žiť pokojne ako na pobreží. Stačí si správne zariadiť svoj byt. Pritom ani nemusíte míňať veľké peniaze za rekonštrukciu alebo drahé bytové doplnky. Stačí zmeniť niekoľko detailov a po celý rok budete mať pocit ako na dovolenke.ruka na mape.jpg

Pásiky nesmú chýbať

Biela a modré pásiky, to je kombinácia, ktorá nesmie pri tomto štýle chýbať. Môžete ju využiť na mnohých miestach, a to v celom byte. Ak sa teda rozhodnete, že chcete mať takto zaradenú len jednu miestnosť, nie je to problém. Toto sú miesta vo vašom byte, kde môžete modrobielu pásikavú kombináciu využiť najlepšie.

  • Gauč – deka, poťah, vankúše
  • Stoly – obrus
  • Stoličky a kreslá – poťah, deka, podsedák
  • Okná – záclony a závesy
  • Podlaha – koberce, behúne
  • Steny – môžete si takto namaľovať jednu stenu v miestnosti


Nešetrite s lanami

Klasické námornícke lano, si kúpite v obchode za pár drobných. Pritom ide o krásny doplnok, ktorý automaticky vyvoláva pocit mora a pohody. Môžete z nich vytvoriť uzly okolo nôh stola, rúčok gauča alebo ich využiť na garnížoch. Používajte tenšie aj hrubšie laná. Snažte sa medzi nimi vytvoriť rovnováhu – ani veľa, ani málo.

Drobnosti

Majáčik, loďka, mušle a iné veci, ktoré evokujú more, pláže a prímorskú atmosféru, by u vás určite nemal chýbať. Snažte sa vyberať väčšie kúsky, ktoré budú dostatočne výrazné. Maják, ktorý nemá viac ako desať centimetrov, nevytvorí žiadnu extra prímorskú atmosféru. Radšej stavte na väčší model lode alebo akvárium z pieskom a veľkými farebnými mušľami.uzly z lana.jpg

Svetlé farby

Vráťme sa ešte na chvíľu k farbám. Okrem modrobielej kombinácie, by ste mali využívať hlavné svetlé tóny modrej, pieskovo žltej, hnedej a bielej. Steny, strop aj podlaha, musia byť svetlé. Nábytok by mal byť drevený a svetlý. Byt musí proste vyzerať tak, ako more samotné.