Hneď na začiatok sa priznám, že mám problém s erekciou. Zároveň vám chcem poradiť, že sa naozaj nie je za čo hanbiť. Keďže som si prešiel užívaním rôznych tabletiek, veľmi rád sa s vami podelím o moje skúsenosti s jednou z nich, konkrétne generikom Levitri –liekom Valif.Biele tabletky rozsypané na bielom stole.jpg

Generiká a bezpečnosť

Pre tým, ako sa dostanem k samotným tabletkám, sa chcem na krátko venovať generikám. Tieto lieky obsahujú tú istú účinnú látku ako originál lieku. Dokonca ide aj o jej rovnaké množstvo. Celkové zloženie takýchto liekov, je samozrejme trochu rozdielne. Preto sa mnohí ľudia ich užívania boja ako čert kríža. Z mojich skúseností môžem povedať, že som žiadne komplikácie nemal, no to bude asi veľmi individuálne.

Valif – skúsenosti

Liek Valif obsahuje tú istú látku ako liek Levitra. Väčšinou ho dostanete vo verzii s dvadsiatimi miligramami Vardenafilu. Na obale nájdete informáciu o tom, že je potrebné užiť jednu tabletku asi pol až hodinu pred pohlavným stykom. Ja osobne by som odporúčal druhú možnosť, teda užitie asi hodinu pred stykom. Pri pol hodine sa mi účinok nezdal dostatočne silný. Grády to nabralo až po nejakej chvíľke.
Jedna tabletka je zároveň maximálne množstvo, ktoré môžete užiť za deň. Úprimne, z bezpečnostných dôvodov som ani neskúšal brať viac tabletiek v rámci jedného dňa. preto vám neviem povedať, čo presne by sa mohlo stať, no moje odporúčanie určite znie: „nepresahujte maximálnu povolenú dávku!“. To platí pri akejkoľvek tabletke, aj tej na bolesť hlavy.Biely otáznik na čiernej tabuli.jpg

Porovnanie s originálom

Tento neoriginálny liek môžem porovnať aj s tým originálnym. Účinky sa naozaj veľmi nelíšili, respektíve, nelíšili sa vôbec. Pokiaľ by ste však v minulosti vyskúšali originál, no táto náhrada by vám spôsobila nejaké zdravotné komplikácie, určite ju neužívajte. Ako som spomenul už na začiatku, celkové zloženie nie je stopercentne rovnaké, preto vám môže niektorá zo zložiek lieku robiť problém.