Pokiaľ práve zariaďujete váš nový byt, alebo aj dom, a rozmýšľate nad zariadením, aké doňho kúpite, je vhodné zvážiť to, že vo vašom novom domove toho bude menej, ako vo vašom bývaní predtým. Znie to smiešne? Možno áno. Je to ale smiešne, zlé, alebo hlúpe? Rozhodne nie.
V dnešnej dobe množstvo ľudí hľadá alternatívne spôsoby bývania a práve tento spôsob je jedným z nich. Ľudia odmietnu všetko, čo nie je absolútne potrebné a nechajú si len veci, ktoré nevyhnutne potrebujú k životu – elektroniku, pár kusov oblečenia, posteľ (niekedy len matrac), atď. Prečo? Existuje viacero dôvodov, ktoré nájdete nižšie v tomto článku.Minimalisticky zariadená izba.jpg
Prvým z nich je, že pokiaľ žijete v minimalisticky zariadenej domácnosti, tak ušetríte peniaze. Naozaj. Je to jednoduchá matematika – menej vecí, ktoré kupujete sa rovná viac peňazí na vašom účte.
Druhý dôvod je len o málo zložitejší v logike. Menej vecí vo vašom byte vám pomáha stimulovať vašu myseľ. Nemáte na starosti, čo s toľkými vecami, nemusíte sa starať, spravovať toľko predmetov a to vám umožňuje aj u vás doma sa naplno venovať práci, prípadne vášmu hobby.Minimalistické zariadenie bytu.jpg
To vedie k ďalšiemu bodu – máte viacej času. Jednak ušetríte čas, ktorý by ste venovali upratovaniu, ale tiež ušetríte aj čas, počas ktorého by ste nakupovali. Kupujete jednoducho len veci potrebné, čiže nemusíte v obchodoch stráviť hodiny rozmýšľaním, čo vám ešte treba. Presne viete, čo vám treba. A kúpite vždy len to.
Na minimalizme je výhodné, že to nie je len dizajn, v ktorom bývate. Nie je to len nejaká záležitosť estetiky, ale aj životný štýl, ktorý je elegantný ale zároveň vám dodáva energiu, pomáha vám sa sústrediť. Je hlavne pre ľudí, ktorý vo svojom živote kladú dôraz na nemateriálne pôžitky – ako je napríklad aj kariérny rast, alebo cestovanie (mnoho z cestovateľov vedie tento minimalistický životný štýl, niektorý žijú dokonca v karavanoch), či šport, alebo prípadne aj umenie. Keď sa odpútate od materiálnych zbytočností, až vtedy začnete mnoho vecí, ktoré ste vždy chceli robiť, robiť naplno.