Mydlo s olivovým olejom. Od starovekého Grécka používali ľudia olivový olej, mastnú tekutinu získanú z olív, na umývanie tela alebo ako šampón na vlasy. Kastrálne mydlo je obľúbený druh mydla, ktoré sa získava z olivového oleja, ktorý sa vyrába v Stredomorí po stáročia. Mydlo Marseilles je tvrdá tyčinka rastlinného oleja, ktorá sa tradične vyrába vo Francúzsku a ktorá obsahuje olivový olej. Mydlá Aleppo a Nabulsi sú tiež regionálnymi verziami kastílií vyrábaných na Blízkom východe.soda.jpg
V Spojených štátoch došlo k opätovnému zvýšeniu popularity kastrálneho mydla vďaka značke Dr. Bronnera, ktorá uvádza na trh výhody tekutého mydla z olivového oleja pre spotrebiteľov uvedomujúcich si zdravie.
Výhody tohto mydla z olivového oleja: Pozrieme sa na najdôležitejšie výhody použitia mydla z olivového oleja. Hypoalergénne mydlo z olejového oleja je hypoalergénne, a preto oveľa menej pravdepodobne spôsobí alergické reakcie alebo dráždi citlivú pokožku.
Komerčné mydlo často obsahuje zložky, ako je napríklad sulfát sodný, čo je potenciálny toxín a známe dráždidlo. Mydlo z olivového oleja predávané v obchodoch často obsahuje iba prírodné prísady. Olivový olej je tiež taký jemný, že je schválený pediatrami ako vhodná zložka pre detskú pokožku.
Slúži ako hydratačný krém. Na rozdiel od komerčných mydiel, ktoré môžu vysušiť pokožku s vysokou hodnotou pH a receptúrami na odstraňovanie prebytočného mazu, mydlo z olivového oleja chráni váš kožný maz. Sebum je veľmi tenká vrstva prírodných olejov, ktorá pomáha pokožke zostať hydratovaná a pomáha predchádzať bakteriálnym infekciám. Olivový olej dokonca zlepšuje absorpciu vlhkosti v pokožke.holení.jpg
Mydlo z olivového oleja udržuje prírodné oleje vašej pokožky v rovnováhe a zároveň odstraňuje nečistoty a špinu.
Historicky ženy používali olivový olej na pokožku už tisícročia, pretože to naozaj funguje na to, aby pokožka vyzerala mladistvo a pružne. Jeho súčasťou je schopnosť zadržiavať prírodné oleje pokožky. Mydlo z olivového oleja však obsahuje aj silné dávky vitamínu E a A, ktoré sú silnými bojovníkmi s voľnými radikálmi. Olivový olej obsahuje tiež protizápalové zlúčeniny, ktoré môžu pomôcť vyrovnať tón pleti a textúru. Mydlo z olivového oleja nepenuje rovnako ako komerčné mydlo, takže vydrží dlhšie.