Porsche a Boeing podpísali nevýlučné memorandum o porozumení, čo znamená, že budú hľadať spôsoby spolupráce, ale nie sú viazaní záväznou dohodou. Spoločnosti v rámci partnerstva tvrdia, že vytvoria medzinárodný tím zaoberajúci sa rôznymi aspektmi mestskej leteckej mobility vrátane analýzy trhového potenciálu prémiových vozidiel a možných prípadov použitia.Auto Porsche.jpg
„Lietajúce auto“ bude prémiové, čo naznačuje, že nebude určené pre masy. Mnoho spoločností, ktoré majú záujem o vytvorenie siete elektrických lietajúcich taxislužieb, zvýšili dôveryhodnosť tým, že trvajú na tom, aby si ľudia na všetkých úrovniach príjmu mohli dovoliť kúpiť vstupenky. Ale vzhľadom na náklady spojené s vytvorením infraštruktúry na podporu elektrických vertikálnych vzletových a pristávacích lietadiel (eVTOL) vrátane pristávacích plôch a nabíjacích staníc sa zdá byť zrejmé, že sa bude predávať smerom k veľmi bohatým ľuďom.
Porsche a dcérska spoločnosť od spoločnosti Boeing Aurora Flight Sciences budú spolupracovať na vývoji luxusného elektrického lietajúceho automobilu, ktorý dokáže preletieť krátke vzdialenosti naprieč mestami. Aurora usilovne pracovala na testovaní svojich prvých autonómnych elektrických lietadiel. Začiatkom tohto roka nepilotované vozidlo vzietlo sa vertikálne vznášalo niekoľko sekúnd a potom pristálo na testovacom mieste spoločnosti Manassase vo Virgínii.Ľudia a peniaze.jpg
Boeing a teraz aj Porsche patria medzi desiatky spoločnosti, ktoré sa venujú určitej forme mestkej leteckej taxislužby. Ale ako jedna z najväčších leteckých spoločností na svete má Boeing evidentne zdroje a technické predpoklady, aby sa mohli dostať do vzduchu skôr ako väčšina iných.
Boeing nie je jediný letecký gigant, ktorý sa zaujíma o elektrický let. Minulý rok konkurenčný Airbus predstavil svoje lietadlo Vahuna eVTOL v testovacom lete veľmi podobnom lietadlu Boeing. Na roziel však Airbus plánuje spustenie vlastnej siete lietajúcich taxíkov.