V každom ročnom období a v každom počasí by sme sa mali dostatočne hýbať a vychádzať do prírody či športovať. V lete je to jednoduchšie, pretože sa nemusíme tak naobliekať ako si to vyžaduje chladné počasie, ale stačia nám ľahké a vzdušné odevy, no v zime je to trocha zložitejšie, pretože kým sa vyberieme do prírody, tak musíme brať do úvahy aj stav teplomera a dať na seba viac vrstiev oblečenia.

vlnené ponožky

Módne vlnené ponožky

Najhoršie je, ak si v chladnom počasí nedáme pozor a pociťujeme chlad od nôh, tie spolu s hlavou ochladzujú celý organizmus a potom nám ani rukavice nepomôžu. Nohy by sme mali byť v teple a hlavu by sme si tiež mali chrániť nejakou čiapkou. Obchody sú plné sezónneho tovaru, v tomto prípade sú to čiapky a tiež teplé ponožky, napríklad pletené z ovčej vlny priamo od oviec z Dánska. Kvalitná ovčia vlna a tradičné severské vzory a farby sú parametre, ktoré zaručujú, že vlněné ponožky tieto ponožky budú vašim perfektným spoločníkom do chladného či mrazivého počasia.

Spoločnosť WOOLWEAR zamestnáva pletiarov a pletiarky, ktorí pletú ponožky ručne, starostlivo vyberajú len tú najjemnejšiu vlnu a vkladajú do ich výroby svoj vkus pri vypletaní vzorov a mixovaní tradičných severských farieb. Každý kúsok je preto originál, upletený šikovnými zamestnancami firmy, ponožky od nich sú hrejivé a príjemné pri dotyku s pokožkou. Každý, kto si ich obuje, zacíti tú správnu domácku „hygge“ atmosféru.

paris-1930992_1280

Základom sú nohy v teple

Chladnú atmosféru zimných dní roztopia veselé ponožky s farebnými vzormi alebo jednofarebné prevedenie, napríklad v čiernej farbe, vyrobené z mäkučkej 80% vlny s názvom ESKIMO. Pletú ich v spoločnosti WOOLWEAR v Dánsku, je to ručná práca. Skvelo udržia vaše nohy v teple aj v tej najtuhšej zime a kúpiť si ich môžete vo veľkosti 35/38, 39/42, 43/46. Ovčia vlna si však vyžaduje jemné zaobchádzanie, to znamená, že prať ju treba na teplote maximálne do 30°C, môže to byť aj v automatickej práčke, ale aj ručne s pridaním mydla na ruky či jemného prášku.