Hľadáte nápaditý darček pre vášho blízkeho ale neviete, kde máte začať? Pokiaľ váš blízky má dobrý vzťah ku hmyzu, skúste mu darovať napríklad počítačovú myš, ktorá obsahuje skutočného pavúka. Pavúk je samozrejme mŕtvy a tým pádom úplne neškodný, no od živého je na nerozoznanie. Pavúk je viditeľný cez plastový kryt, takže ho máte vždy na očiach. Ak pavúky nie sú zrovna vaša vášeň, na výber máte aj škorpióna, stonožku, chrobáka či motýľa a morskú hviezdicu.programování.jpg

Akoby samotný pavúk nebol dostatočne hrôzu-vzbudzujúci, myš je podsvietená, takže pavúka vidíte aj vo večerných hodinách. Ak ste sa rozhodli pre kúpu tohto produktu, či už z dôvodu, že poznáte niekoho, kto by túto myš skutočne používal, alebo chcete niekomu poriadne skaziť deň, mám pre vás smutnú správu – myš je vypredaná. Keď bude dostupná na sklade, môže byť vaša len za 18€.

Výrobou týchto produktov sa zaoberá spoločnosť Realbug (v preklade Skutočný hmyz). Na výber neponúkajú len počítačové príslušenstvo, ale aj módne doplnky ako náhrdelníky, náramky či prstene. Samozrejme, aj tie obsahujú hmyz. V ich katalógu nájdete perá, magnetky na chladničku, kľúčenky, otvárače na víno a pivo, hračky a iný sortiment. Všetko v sebe ukrýva hmyziu tematiku.

Ja osobne s pavúkmi a s hmyzom všeobecne nemám taký problém ako ostatní. Hoci som si už počas môjho života zažil svoje, naučil som sa hmyz tolerovať. No ak sa mi nejaký dostane do izby, vtedy pohár trpezlivosti pretečie. To platí dvojnásobne, ak sa to stane v noci a môj pokojný spánok je narušený poletujúcim komárom. V takom prípade sa snažím hmyz vyhodiť von oknom, avšak nie vždy je to možné a nie vždy mám toľko chuti, času a energie. Vtedy by som toho komára radšej videl v mojej počítačovej myši.počítač.jpg

Celé mi to pripomenulo jeden článok, ktorý som pred niekoľkými mesiacmi čítal. Vedci vraj vykonali experiment, v ktorom sledovali spiacich dobrovoľníkov a prišli k zaujímavému výsledku. Každý z nás vraj počas spánku zje aspoň 8 pavúkov. Časom sa našťastie ukázalo, že ide len o hoax a žiadny experiment sa nekonal. Teraz môžete spať v pokoji a v bezpečí.