Sexuálne problémy sa nemusia spravidla týkať len mužov, ale stále častejšie sa vraví o tom, že „na vine“ môže byť aj žena. Spojenie „na vine“ som síce použil nerád a zrejme nesprávne, nakoľko si myslím, že nemusí ísť o vec, ktorá sa dá len tak ľahko ovplyvniť, ale skôr o určitý problém z dôsledku vyčerpania a najmä stresu, či možno vážnejšieho charakteru. Každopádne tieto následky sa týkajú oboch pohlaví a predovšetkým v prípade stresu vravíme o ich možných negatívnych následkoch na náš sexuálny život. Stres totiž zvyšuje množstvo hormónu, ktorý zabíja chuť do sexu a podpisuje sa tiež pod jeho nekvalitné prevedenie. Možné príčiny ale samozrejme môžu mať aj iný pôvod.

milenci

V prípade mužanásledne vravíme o predčasnom vyvrcholení či o erekcii, ktorá prichádza v noci (vtedy ide najskôr o problémy psychického charakteru) alebo o erektilnej dysfunkcii, kedy sa erekcia nemôže dostaviť (tu je možný problém s cievami a nedostatočným prekrvením, čiže ochorenie fyzického charakteru).
U žiensa tento problém zvykne pripisovať predovšetkým poklesu, či skôr až nezáujmu a nechuti k sexu alebo k neschopnosti dosiahnuť orgazmus (kedy síce môže byť na vine partner, ale nemusí).

Okrem nasadenia zdravšej životosprávy (či už pre fyzické alebo psychické zdravie) sa doteraz pre mužov poskytovalo ešte jedno efektívne riešenie- v podobe liečiv a tabliet typu viagra, zatiaľ čo podobné prípravky pre ženy boli tabu. Nástupom internetu a nových informácií sa však dnes stretneme s prípravkami ako lovegra, ktoré sú ženskou odpoveďou na viagru. Obsahujú totožnú látku sildenafil a slúžia k podobnému účelu, respektíve k dosiahnutiu kvalitného orgazmu (alebo viacerých orgazmov po sebe).

postel

V takomto prípade ale musíme brať na vedomie, že prípravky užívame na vlastnú zodpovednosť a predovšetkým nesmieme prekračovať mieru, akú odporúča predajca, ktorý zároveň poskytuje informácie o možných vedľajších následkoch a upozorneniach týkajúcich sa zdravotného stavu.