Tancovať môže každý. Nezáleží na tom, či je to malé dieťa alebo starší človek. Vďaka tancu zlepšíme nielen naše zdravie a vyformujeme si krásnu postavu, ale zlepší to i naše myslenie a prispejeme k pozitívnemu naladeniu sa.
Vďaka Zumbe totiž posilňujeme naše srdce a pľúca, formujeme si svaly a trénujeme kondičku, prispievame k posilneniu kostí a chrupaviek, dokonca si ňou môžeme uľaviť i od bolesti chrbta. Pre ženy je tu ďalší bonus v podobe postupného spomaľovania starnutia. Tak na čo ešte čakáte?instruktor.jpg
Dnes už existuje množstvo štúdií, najmä vo väčších mestách, kde si viete ísť zatancovať. Netreba vám k tomu žiadne špeciálne oblečenie. Stačí tričko a legíny a vhodnú obuv. V tomto tanci sa striedajú rýchle a pomalé tempá a vďaka ním sa príjemne zapotíte, no výsledky na seba nenechajú dlho čakať! Ak zmeníte aj životný štýl a začnete sa zdravšie stravovať, odmenou vám bude nádherná postava!
Navyše, nestojí to až tak veľa peňazí. Po pravidelných návštevách sa budete cítiť istejšie, sebavedomejšie a dokonca si všimnete, že dokážete bez zadýchania zabehnúť k autobusu či vyjsť po schodoch. Okrem toho vám ďalšou odmenou bude rozhýbaná kostra, čím ju spevníte a zabránite vzniku osteoporózy, ktorá trápi prevažne starších ľudí.zumba.jpg
Okrem iného spoznáte nových ľudí a možno vytvoríte nové priateľstvá. Na hodinách sa zasmejete, rozveselíte a domov prídete s úsmevom na tvári a s dobrou náladou. Okrem iného sa vám skvalitní spánok, pretože budete natoľko vyčerpaní, že len ľahnete do postele a ihneď zaspíte. Spánok až neodlučiteľne patrí k zdravému životnému štýlu a preto by ste mali spať minimálne 7 až 8 hodín denne. Zumba vám k tomu pomôže.
Nemusíte sa báť, ak nemáte tanečného partnera. Tento druh tanca je vhodný pre každého jedinca bez ohľadu na jeho vek, váhu, kondičku a toho, či má alebo nemá partnera. Budete zapájať množstvo svalov, o ktorých ste ani nevedeli, preto vás možno prvé dní prekvapí poriadna svalovka! No nemusíte sa ničoho obávať. Po pár týždňoch budete fit a možno zavoláte i kamarátku či vašu maminu.