1. Ručne vyrábané výrobky sú ekologické. Práca vykonávaná ručne vyžaduje menej energie ako sériová výrobná linka, vďaka čomu je ekologickejšia. Platí to najmä v prípade, ak sa obchodný tovar vyrába v zámorí a je potrebné ho prepraviť na veľmi veľkú vzdialenosť, aby sa dostal k spotrebiteľovi.
2. Ručne vyrábané výrobky sú dobré pre trh práce. Ďalší dôvod, prečo by ste sa mali cítiť dobre pri utrácaní svojich peňazí za ručne vyrábané výrobky? Vytvára sa tým pracovné miesta. Jedna štúdia zistila, že presun iba 10 percent spotrebiteľských výdavkov v konkrétnej oblasti na miestne vlastnené podniky by vytvoril stovky nových pracovných miest a milióny eur v miestnej mzde.dřeváky.jpg
3. Ručne vyrábané výrobky si zaslúžia viac. Mnohé experimenty ukázali, že ľudia si cenia objekt viac, ak sú presvedčení, že obsahuje „vzduch autentickosti“, napríklad, ak im bolo povedané, že ide o umelecké dielo. To znamená, že remeselnícke výrobky, či už ide o šperky alebo džemy, sú vnímané ako výrobky s vyššou hodnotou v spoločnosti. Ručne vyrábané výrobky sú tiež lepšie. Nie je to len amorfný vzduch autenticity, ktorý spôsobuje, že ľudia vyrábajú viac ručne vyrábaných produktov. Ručne vyrobený tovar je často vždy lepší.
5. Ručne vyrábané výrobky vám dávajú dobrý pocit z vašich nákupov. Podpora miestnych remeselníkov a ich ekologické obchodné praktiky sú skvelým prínosom pre každého!
6. Ručne vyrábané výrobky pomáhajú spoločenstvám. Štúdie preukázali, že miestne podniky, z ktorých väčšina predáva tovar vyrobený ručne, vlastnia miestne vlastníctvo a vracajú svojim komunitám vyššie percento svojich príjmov ako reťazce. To znamená, že ľudia, ktorí zarábajú na predaji v nezávislých podnikoch, majiteľoch a zamestnancoch, s väčšou pravdepodobnosťou platia svoj plat na miestach v tej istej oblasti, kde pracujú.
7. Ručne vyrábané výrobky dokážu lepšie vyhovieť vašim potrebám. Často s ručne vyrobeným tovarom máte možnosť prispôsobiť svoj nákup. Pretože pri nákupe ručne vyrábaných produktov sa často stretávate priamo s remeselníkmi, môže byť pre vás otvorenie určitých aspektov produktu nevyhnutné, aby vyhovovali vašim potrebám.jogurt.jpg
8. Ručne vyrábané výrobky ponúkajú lepšiu skúsenosť.
9. Ručne vyrábané výrobky sú jednoduchšie na nákup a populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Internet je nabitý rozvíjajúcim sa priemyslom ručne vyrábaných trhovísk – čoraz viac ľudí prijíma ručne vyrobený tovar.
10. Ručne vyrábané výrobky sú jedinečné. Jedným z najbežnejších, hoci najmenej kvantifikovateľných dôvodov, prečo ľudia hovoria, že sa rozhodli pre nákup ručne vyrobeného tovaru, je to, že majú radi niečo, čo nepochádza od veľkej spoločnosti. Povaha ručne vyrábaného tovaru znamená, že ich je menej, takže čokoľvek, čo na sebe nosíte alebo pridávate do svojho domu, je rovnako jedinečné ako vy.