Keď ste sa už v minulosti stretli s výberom interiérových dverí, možno už tušíte, že je potrebné prihliadnuť na niekoľko vlastností, ktoré sa podpisujú nielen pod vizuálnu stránku dverí a to, aby sa dizajnom prispôsobili štýlu miestnosti, ale tiež je potrebné brať do úvahy funkčnosť, respektíve ich praktickú stránku. Tieto vlastnosti sa však dajú spojiť, a to konkrétne výberom prvku, akým sú posuvné sklenené dvere.Interiér, mačka vo dverách.jpg
Zamerajme sa najskôr na výhody a funkčnú stránku posuvného systému otvárania.
K tým najzásadnejším sa radí úspora miesta. To nás napadne takmer vždy, kedy pri klasických dverách otvárame a pritom musíme vždy rátať s pomerne veľkou rezervou. A to aj pri ich umiestňovaní. No s posuvným systémom otvárania takýto problém riešiť nemusíme a určite uvítame ušetrené miesto navyše. Predovšetkým ak sa budú nachádzať v miestnosti menších rozmerov, ide o veľmi praktickú stránku a komfortné riešenie.
Ďalším pozitívnym faktorom je šikovné a jednoduché ovládanie. Možno si teraz myslíte, môže byť vôbec niečo jednoduchšie, než otvorenie dverí? Prakticky však v prípade posuvných dverí ide skôr o elegantnejšiu stránku otvárania, ktorého základom je šikovný a tichý pohyb dverí. Tento princíp navyše pôsobí veľmi moderne a priznajme, že budú tiež luxusnejší dojem.
Prirodzenou súčasťou dverí je ale takisto ich prevedenia a dizajn, čím sa podpíšu pod celkový štýl miestnosti. Drevené dvere, kľučka, kľúč.jpg
Preto je jedine vítanou stránkou, ak sú tieto dvere vyrobené z trendového materiálu, akým je napríklad sklo. Nejde však len o trend, ale aj dokonalú estetiku a tiež funkčné vizuálne vlastnosti. K ním sa v prípade skla radí najmä kvalitné prepúšťanie svetla či optické zväčšovanie priestorov. Interiér bude pôsobiť ľahším a priestrannejším dojmom, pričom v ňom nebude chýbať potrebný vplyv prirodzeného svetla. Na sklo je navyše možné požiadať o potlač ľubovoľných grafických vzorov, k obľúbeným úpravám sa radí tiež pieskovanie.