Dnes žijeme v takom svete, kde sa realita prezentuje v dokonalosti. Všetko dokonale nastajlované, čisté, priehľadné, poslušné, vyleštené. Nikde žiadne smeti, neporiadok, bordel. Nemáme sa za čo hanbiť, keď k nám príde nečakaná návšteva. Kôš na bielizeň prázdny, všetko vyžehlené, obrus vystretý a my štíhli a v dobrej nálade. Módne oblečenie, deti ako zo škatuľky sa usmievajú v upratanej izbe. Dom žiari čistotou a vonia ako práve po uprataní.

umývanie riadov

No, dokonalý svet neexistuje. Hoci ho tak sociálne siete prezentujú… nič nie je také ako by sa mohlo na prvý krát zdať. Tá žena, ktorá si zacvičí, musí ubrať z niečoho iného. Možno nemá dokonale vyžehlené veci alebo jej deti vtedy pozerajú televíziu. Aj keby sme sa mali rozkrájať, tak chceme všetko stihnúť. No, deň má len 24 hodín a nenatiahneme ho. Ak si ukrojíme zo spánku, tak budeme unavené. Napriek cvičeniu, potom nemusíme dostatočne spaľovať kalórie, ak sa snažíme o chudnutie. Alebo sa to podpíše na našej nálade. Vždy sa náš život musí vyvažovať. Nedá sa mať všetko. Nemôžeme mať čas na deti, domácnosť, cvičenie, prácu, sociálny život a aj spať. Niekde musíme ubrať.

šťastná rodinka

Ako to robia iné ženy, ktoré všetko stíhajú?

Nerobte si výčitky, že nie ste dostatočne dobrá žena. Každá z nás robí všetko, čo je v jej silách. Jednoducho nemôžeme byť na dvoch miestach naraz, aj keby sme to chceli. Podstatné je, aby sme aj my boli spokojné. Pretože, keď je matka spokojná, tak sú spokojné aj deti. Netreba sa preto obávať zabezpečiť si aj také upratovanie v Poprade, ak tam bývate. Na výlete budete určite spokojnejšia, než pri drhnutí záchoda alebo kúpeľne. Ten čas, čo ušetríte, môžete venovať výletom so svojími deťmi. Tam budete určite šťastná a získate viac spomienok ako pri upratovaní. To nie je podstatné, ale kvalitný čas s príbuznými je podstatný. Síce niečo zaplatíte, ale za tú cenu získate oveľa viac než si dokážete predstaviť.