Pri vyslovení mena Mars sa každému hneď objaví obrázok červenej planéty na ktorú sa ešte tak skoro nevydáme. A dokonca nič nenasvedčuje tomu aby sa na tom niečo v blízkej budúcnosti zmenilo. Samotný Elon Musk má na to ale iný názor.

Tesla automobil.jpg
Prednedávnom musel totiž odpovedať aj na otázku vesmírneho vozidla. A ako ináč, asi odpovedal? Tí z vás čo sa zaoberajú nielen automobilmi ale najme technológiou ktorá je na daných modeloch áut použitá, už dobre vedia o čom bude reč. Ako iste viete, vesmírna loď Starship MK1 je vybavená batériami aké sa používajú aj vo vozidlách od Tesly a preto asi nikoho neprekvapí, že sa reálne uvažuje aj o vesmíre. Lepšie povedané o vesmírnom osobnom elektrickom automobile. Keďže oproti klasickým nepotrebuje kyslík a vie tak fungovať aj v tomto nehostinnom prostredí. Všetkým je už dávno známe že plány na dobývanie vesmíru mal Elon už od roku 2001 a to v rámci projektu Mars Oasis. Tesla, elektrické auto.jpgO čosi neskôr v roku 2016 už postupne vznikali plány na medziplanetárne lety. Pričom tu nemáme na mysli len nejaké to zalietanie si raz za dva roky tam a späť. Ale bavíme sa tu v tomto prípade o plnohodnotných letoch. Pričom sa tu už bavíme o roku 2016. No aktuálne je rok 2019 a stále akosi nič. Preto mnohým ľudom pripadá že vývoj elektromobilov Tesla je len akou si skúškou na odskúšanie technológie a propagovanie celého toho. Pričom rozmach elektrických vozidiel je síce príjemným no stále iba vedľajším produktom celého výskumu. Samotný Elon Musk sa k otázke či je vývoj elektromobilov iba nejakým medzistupňom vývoja budúceho Marťanského vozítka nechcel vyjadrovať. Jediné čo na túto tému bol ochotný povedať je že tieto autá tam nemajú problém fungovať a preto sú jasná voľba. A to je celé.

No my len musíme uznať že ak nič iné, určite sa jedná o skvelú publicitu a pevne veríme že o pár rokov bude bežnou súčasťou autosalónov i takéto vesmírne vozítko.