Občas sa človek musí pozrieť na veci z iného uhla alebo z iného svetla, aby zistil, čo sa vlastne za nimi skrýva. Pretože pre svoj obmedzený pohľad niekedy nevidíme celú realitu. Celý svet, aký v skutočnosti je. A to je veľká škoda. Niekedy dokonca môžeme dosť ľutovať, že sme sa na svet nepozreli takými očami už predtým. Preto sa teraz spolu so mnou pozrite na výhody žitia v byte:
obývačka.jpg

  • Môžete si nájsť viac priateľov, pretože máte rozhodne viac susedov ako by ste mali v dome. Každý byt a v ňom zopár ľudí, čiže oveľa viac ľudí na jednom mieste. Vaše komunitné a susedské žitie sa môže vybudovať na celkom slušnú úroveň. Je sa z čoho tešiť.
  • Nemusíte si kúriť alebo sa starať o to, že nemáte drevo. Jednoducho máte vždy v byte teplo a o nič sa nemusíte starať.
  • Teplá voda vám tečie celý deň. V dome si väčšinou musíte zakúriť na vodu alebo ju dať zohriať. V byte vám potečie teplá voda celý deň z kohútika. Bez starostí a čakania. Niečo zázračné, na čo si budete musieť zvyknúť.
  • Žiadna záhrada. Nemusíte sa starať o pílenie stromov, okopávanie záhrady, kosenie alebo udržiavanie vzhľadu vašej záhrady. Okolo činžiaku môžete mať zopár metrov trávy, ale keď si starostlivosť rozložíte medzi byty a susedov, tak v konečnom dôsledku nebudete mať toho vôbec veľa.
  • Na opravy alebo nejaké závady v byte upozorníte vlastníka bytu alebo niekoho, kto je za to zodpovedný. Vy nemusíte nič opravovať a niekedy by to dokonca bolo viac na škodu ako na úžitok. Stačí si počkať, kým vám to niekto príde spraviť.
  • Vaše dieťa sa bude mať s kým hrať. Pri žití v činžiaku je oveľa väčšia pravdepodobnosť, že budete mať v susedstve nejaké deti alebo sa skôr, či neskôr prisťahujú. Kdežto, keď si kúpite dom, tak svojich dôchodcovských susedov tam budete mať dosť dlho bez nejakej zásadnej zmeny.

pohovka v obývačke.jpg
Viete, nič nie je čiernobiele ako by sa mohlo zdať. Na životné okolnosti si treba zvyknúť a až potom riešiť nejakú ďalšiu ambíciu, či zmenu.